paralet

paralet

paralet


iPeruc

iPeruc

zmoac

kvitek

 

 

Historie v kostce

kniha

Bylo nás tři. Rok 1990 přináší zvláštní hudební plod v podobě tří louňáků v metalové kapele říkající si Exhumace. Nikdo na nic neuměl hrát, ale bylo spousta muziky (?) samá rakev, hrob a červy. Zkrátka metal jak má být. Přeskočím tohle všechno až do roku zhruba 1994, kdy se přestal hrát metal a kapela se přejmenovala na Friends. To už se začala tvořit muzika o chlup podobnější současnosti.  V roce 1996 se usadil název kapely na nynější Paralet a ten se zatím drží dodnes.
Ti tři zakládající modelové byli Mašek, Plazík a Kostřížek.  Ten zběhl po změně názvu kapely na Paralet. Zpíval u nás hodně dlouho Petr Pilař, na basu hrál Pružina. To byla doba, kdy vznikaly první nahrávky studiového typu. (Žádná velká sláva, ale my jsme z toho tenkrát byli dost vypleskaní!) No pak se u nás objevil na postu zpěváka a kytaristy Vadaska, před ním ještě Iggy, ten zpíval a hrál na basu, potom basu vystřídal Miklík a zpěv nakonec Plechovka, který zpívá do dnes. Objevilo se u nás víc lidí, zásadní změny jsem však vyjmenoval. Kompletní seznam účastníků zájezdu je v sekci Kdo je kdo, tak tam můžete najít spoustu spoluhráčů a spolumezulánů, kteří s námi měli něco společného. Zastavil bych se pouze u změn posledních, kdy se zformovala současná sestava. Je nás už jako hnoje, přesněji sedm plus tři občasnice Zagorky, které zachraňují situaci pomocí sborů a kroucení zadky.
Rok 2010 přinesl krom několika akcí změnu v počtu hráčů. Ze sedmičky zdrhnul pozoun – Pavel Brož, protože mu stará nemůže trpět rockové mejdany, bohatě stačí ty, co má s dechovkou. Takže je nás šest, pokud nepočítám jediného fanouško-bedňáka Karla Raise. Kapela v dnešní době produkuje dva typy koncertů. Klasický, kterému říkáme plná palba, to je běžné hlasité vystoupení a akustické (unpluged), které se hodí do prostor s omezenou hlasitostí. S menšími pauzami jsme schopni zahrát téměř celý večer. Čas od času podnikneme Soustředění, kde se všichni soustředí a lecos i vymyslí. No, pitvat to podrobněji by bylo nudné, proto si myslím, že to takhle stačí. Kdyby někoho náhodou něco zajímalo, může se ozvat a někdo z kapely se k tomu může vyjádřit.


P.Mašek ,duben 2011

  


 

sipka

 

 

Napište nám na facebook .

Mrkněte na bandzone, na stránky naší kapely s možností poslechnout některé naše nahrávky.

 

Na Radio Gama můžete napsat nebo zavolat o zahrání nějakého našeho songu.

Kontakty jsou:

800 922 922 studio@gamaradio.cz 107.9 FM